Fiat Chrysler (FCA), Otomatik Şanzıman Tedarikçisi Olarak ZF'yi Seçti

Friedrichshafen/Amsterdam. Küresel şanzıman tedarikçisi ZF Friedrichshafen AG’nin ürettiği yeni nesil şanzımanı ile arkadan itişli ve dört tekerlek çekişli Fiat Chrysler otomobillerin kalbine giriyor.

YENİLİKLER Yorum: 0 / 2 Aralık 2019 15:59
Fiat Chrysler (FCA), Otomatik Şanzıman Tedarikçisi Olarak ZF'yi Seçti
-A +A

 
  • Yeni nesil arkadan itişli ve dört tekerlek çekişli araçlar için 8 ileri otomatik şanzıman
  • Hibrit şanzımanlar öne çıkıyor
  • ZF’nin yeni nesil 8 ileri otomatik şanzımanları için tek seferde aldığı ikinci en büyük sipariş
Friedrichshafen/Amsterdam. Küresel şanzıman tedarikçisi ZF Friedrichshafen AG’nin ürettiği yeni nesil şanzımanı ile arkadan itişli ve dört tekerlek çekişli Fiat Chrysler otomobillerin kalbine giriyor. ZF’nin FCA’ya tedarik edeceği 8 vitesli otomatik şanzımanı, ZF’nin tarihinde tek seferde alınan ikinci en büyük siparişi olma özelliğindedir. ZF’nin optimize ettiği 8 vitesli şanzımanının en yeni sürümü ile birlikte hibrit varyantlar için entegre bir elektrikli tahrik ünitesi de bulunuyor.
 
ZF’nin CEO'su Wolf-Henning Scheider büyük siparişle ilgili şunları söyledi: “FCA tarafından küresel şanzıman tedarikçisi olarak gösterilmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu sipariş, yeni 8HP için alınan ikinci büyük siparişimiz, hibrit ve plug-in hibrit teknolojilerine odaklanma ve bu alanlarda cazip ürünler geliştirme stratejimizi doğruluyor.”
 
2022'de seri üretime başlayacak olan yeni ve dördüncü nesil şanzımanın ana üretim tesisi, ZF’nin Saarbruecken’deki fabrikası olacak. Şirket ayrıca gelecekte ABD ve Çin de dahil olmak üzere başka yerlerde de bu teknolojinin üretimine başlamayı planlıyor.
 
Elektrifikasyon için optimize edilmiş
 
Yeni 8 vitesli otomatik şanzıman, hemen hemen tüm segment araçlarla uyumlu ve de motorun önde ve yatay şekilde konumlandırıldığı tüm araçlara entegre edilebilecek esnekliktedir. ZF’nin mevcut 8HP şanzımanın üzerine geliştirdiği yeni şanzımanının teknik bir yeniliği de elektrikli sürüş entegrasyonudur. Bununla ZF, müşterilerini CO2 azaltma hedeflerine ulaşmalarını da destekliyor. Bu modüler şanzıman konsepti ile üreticiler pazar gereksinimlerine çözüm sağlayabilme esnekliği sağlayabilecekler ve bir şanzıman seçeneğinden diğer bir şanzıman seçeneğine kolayca geçiş yapabilecekler.
 
İki firma arasındaki bu anlaşma ZF’nin küresel üretim ağının önemini vurgulamaktadır. Henüz birkaç ay öncesinde ZF, tarihindeki en büyük sipariş kapsamında BMW ile en yeni nesil 8HP şanzımanının teslimatı için sözleşme imzalamıştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları