İletişim

shape
shape
shape

Casus fotoğrafçılar, 2014 model Mercedes-Benz S63 AMG Coupe aracına ait yeni görüntüler yakalamayı başardılar. Fotoğraf çekimleri sırasında bazı testlerden geçmeye çalışmakla meşgul olan aracın büyük ihtimalle gelecek sene resmi olarak tanıtılacağı düşünülüyor. 


Geçtiğimiz ay Almanya’da düzenlenen 2013 Frankfut Otomobil Fuarı’nda sergilenmiş olan S-Serisi Coupe konsepti ile aklımızda fikirler oluşturan Mercedes-Benz, böylelikle gelecek sene CL-Serisi’nden görevi devralacak olan modelin yolunu yapmaya ilk adımı atmıştı. Bu fotoğraflarda görmüş olduğunuz prototip ise söz konusu aracın AMG imzasına sahip bir türevi. Şimdilik bildiğimiz tek şey, coupe versiyonun sadece S63 AMG olarak satışa sunulurken V12 motoru ile daha kuvvetli bir model olan S65’in sadece sedan kasada varlık göstereceği. 


Sizlerin de beklediği gibi S63 AMG Coupe, tıpkı sedan meslektaşında olduğu gibi yine aynı 5.5 litrelik çift turbolu V8’den güç alacak ve tam olarak 585 beygir üretecek. Bu donanım sayesinde yüksek performans için tasarlanan coupe modelinin 0’dan saatte 100 kilometrelik hıza dört saniyede ulaşması bekleniyor. Aracın ulaşabildiği en yüksek hız ise elektronik olarak 250 km/s’de sınırlandırılacak.

Paylaş