İletişim

shape
shape
shape

İsmini efsane V12 Vanquish’den, şık tasarımını süper otomobil One-77’den alan 310 Vanquish, güçlü performansı, ikonik duruşu, tarzı ve olağanüstü el işçiliğiyle, Aston Martin mirasını geleceğin hayalleri ile harmanlıyor.

Aston Martin’in en güçlü üretim modeli olan Vanquish, altı vitesli Touchtronic II otomatik şanzımanı ve 6,0 litre atmosferik V12 motoru ile etkileyici performans verilerine sahip. 6.750 dev/dak'da 565 bg, 5.500 dev/dak'da 620 Nm tork, 0’dan 100 km/sa hıza 4,1 saniyede hızlanma, 295 km/sa azami hız, Vanquish’i kendinden emin bir şekilde süper otomobil listesine yerleştiriyor.

Şasisinde ve karoserinde aluminyum ve karbon-fiber gibi hafif alaşımlara yer verilen Vanquish, DBS’e göre yaklaşık 50 kg daha hafif. Otomobil, ön ve arka akslar arasındaki eşit ağırlık dağılımı ve %25 oranında artan torsiyonel sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Vanquish, %60 oranında arttırılmış 368 litrelik bagaj hacmi ile konforlu seyahatler vaad ediyor. Etkileyici tasarımını teknolojik yenilikler ile güçlendiren ve tercihe göre 2+2 veya 2+0 oturma düzeni ile alınabilecek otomobil, şehrin kalabalık yollarında ve otoyollarda aynı keyfi yaşatmak üzere tasarlandı.

Önümüzdeki yıl 100 yılını dolduracak olan efsane İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, yeni Vanquish ile lüks spor otomobil segmentinin zirvesine çıkarak kutlamaların başladığını müjdeliyor.

 

Paylaş