İletişim

shape
shape
shape

 12. nesil yeni Navara, Türkiye pazarında 3 yıl veya 100 bin kilometre üretici garantisi ve 79 bin 900 liradan başlayan lansman fiyatlarıyla yerini aldı.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, bugüne kadar Türkiye pazarında 45 bin pick-up sattıklarını belirterek, “Yeni Navara ile pick-up pazarında tekrar lider olacağımıza inanıyorum” dedi. Türkiye’de 2015 yılında 13 bin 500 adet pick-up satıldığını hatırlatan Özkök şunları söyledi: “Pazarın lideri 3 bin 900 adet satıyor. Demek ki biz 4 bin adet satarsak lider oluruz. Bu yıl 9 ayda 2.500-3 bin adetle podyuma çıkar, 2017’de ise 4 bin adetle lider oluruz. 79 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunduğumuz yeni Navara yok satar. Bu sınıfın gelişmesinde telekom, inşaat ve maden sektörleri çok önemli. Özellikle madencilikte bizim araçlar çok tutuluyor. ”

VERİMLİ VE GÜÇLÜ MOTOR

Nissan, yeni Navara’yı geliştirirken aracın arazi (off-road) yetenekleri ile konfor özelliklerinin daha da artırılmasını öncelikli hedef olarak belirlemiş. Söz konusu hedefi hayata geçirmek üzere Nissan tamamen yeni helezon yay ve amortisörlü beş bağlantılı bir arka aks geliştirmiş. Bir dizi araç içi yeni teknolojinin de kullanıma sunulduğu Nissan Navara, daha çok SUV sınıfında kullanılan 4 kameralı Çevre Görüş Sistemi (AVM) ve elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel (eLSD) ile donatılmış. Navara’da, verimliliği arttıran yeni motor ve aktarma organları da sunulurken, araçta önce de olduğu gibi iki tekerlekten çekiş ile dört tekerlekten çekiş olmak üzere iki farklı çekiş tipi sunuyor. Müşteriler standart olarak sunulan altı vitesli manuel şanzıman dışında opsiyonel olarak sunulan yedi vitesli otomatik şanzımanı da tercih edebiliyor. Yeni Nissan Navara’nın kaputunun altında görev yapan yeni 2.3 litre dCi motor, yerini aldığı önceki motorla kıyaslandığında yüzde 24 daha verimli bir yapı ortaya koyuyor ve sınıfının en temiz, en tutumlu motoru olarak öne çıkıyor. Motor 160 HP ve 190 HP olmak üzere iki farklı güç versiyonuna sahipken, yüksek güç versiyonunda çift turbo besleme teknolojisine yer verilmiş durumda.

Paylaş