İletişim

shape
shape
shape
Yenilendikten sonra kendini oldukça geliştiren Cooper S, 1.6 lt THP motoruyla ürettiği 170 HP güç ve hafif ağırlığı sayesinde sergilediği yüksek performansıyla piyasanın en beğenilen küçük sınıf GTI’ları arasına girmeyi başardı. BMW ve PSA ortaklığında geliştirilen 1.6 litrelik THP motor, kullanıcısına turbo boşluğu yaşatmaması ve kesintisiz tork üretimiyle Cooper S’e kağıt üzerinde görünenden daha iyi bir performans sağlarken, arttırılan karoser rijitliğiyle Cooper S’in yol tutuşu ve direksiyon tepkilerine verdiği cevaplar da çok net. 

Cooper S için AC Shnitzer tarafından hazırlanan performans kiti sayesinde aracın gücünden ve torkundan çok düşük devirlerdeki canlılığıyla daha tok bir motor ve egzoz sesi üretmesi amaçlanırken kullanılan krom egzoz susturucularının rolü bu noktada artıyor. Ayrıca standart Cooper S süspansiyonları yerine araçta yine AC Shnitzer tarafından geliştirilen süspansiyon kitine yer verilmiş. 

Cooper S’in dışında yapılan görsel değişiklikler ise aracı daha kaslı gösteren body kit ile yeni jant takımlarıyla renkli camlardan oluşuyor. Cooper mavisi, beyaz renkli yarış şeritleri ve tavanla birlikte AC Shnitzer logosunun kullanıldığı kapı üzerindeki beyaz şerit aracın görünümünü sportifleştiren ayrıntılardan. 

Jant seçeneği olarak 2 farklı takım sunan AC Shintzer, çift renkli 18 inçlik Mi1 kodlu alüminyum alaşım jantların yanında klasik 17 inçlik alüminyum alaşım jantlar da AC Shnitzer Cooper S’te tercih edilebiliyor.

 

Paylaş