İletişim

shape
shape
shape

Avrupa genelinde satışına başlanılan aracın ağustosun ikinci yarısında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Gerçek bir sporcu Markanın ‘ceed’ modelinin 3 kapılı sportif seçeneği olan Proceed, GTversiyonuyla gerçek bir sporcuya dönüşmüş. Aracın sis farları kare tasarımlı 4 parçadan oluşuyor ve oldukça farklı görünüyor. Aracın sporcu kimliğini vurgulayan detaylar da oldukça çekici.

7.4 saniyede 100 kilometre

Araçta kullanılan 1.6 litrelik Gamma motor, turbo beslemeyle güçlendirilmiş. Bu sayede ortaya çıkan 201 beygirlik güç ve 265 nm tork gerçekten etkileyici değerler. Üstelik torkun yüzde 80’i 1500 devirde üretiliyor.

6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen aracın bu sayede 0-100 km/s hızlanması sadece 7.4 saniye sürüyor. Maksimum süratse saatte 229 kilometre olarak belirlenmiş. 6.2 litrelik ortalama tüketim de performansa göre makul.

Daha sert yaylar

Araçta kullanılan özel ayarlı süspansiyon sistemiyle yol tutuşu artırmayı başaran Kiamühendisleri, daha sert yaylar, daha büyük arka viraj denge çubuğu, şık 18 inçlik jantlar veMichelin Pilot Spor 3 lastiklerle etkileyici bir paket ortaya çıkarmış. 380 litrelik bagaj hacmi de korunmuş

Özel koltukları var

İç mekandaysa GT için özel üretilen deri ve süet kaplı Recaro koltuklar, kırmızı dikişli deri direksiyon simidi ve vites topuzu, siyah tavan kaplaması ve parlak siyah kokpit kaplamasıyla dikkat çekiyor.

GÖKHAN KARA – BUGÜN GAZETESİ

Paylaş