İletişim

shape
shape
shape

Premium otomobil pazarında “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, İstanbul Autoshow 2015’te IS, NX, GS, LS, RCF, LFA modellerinin yanı sıra yeni nesil RX modelini de sergiliyor.

Lexus’un İstanbul Autoshow’daki tanıtımına Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt birlikte katıldı.

Dünyanın 80 ülkesinde satışa sunulan Lexus Türkiye’de lüks segment müşterilerinin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak.

İstanbul Autoshow Lexus tanıtım toplantısında konuşan Bozkurt, Türkiye’deki Lexus operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ tarafından yürütüleceğini belirtti.

İstanbul Autoshow’un bu yıl kendileri için farklı bir anlam taşıdığını aktaran Bozkurt, Lexus’u bekleyen müşterilerinin karşısına ilk kez İstanbul Autoshow ile çıktıklarını söyledi.

Dünyada satışa sunulduğu ve hatta satışa sunulmadığı ülkelerde bile prestijin, kalitenin, lüksün ideal markası durumunda olan Lexus’un, yılın son çeyreğinden itibaren ilk olarak İstanbul’da açacakları bir showroom ile artık Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanacağını dile getiren Bozkurt, niyetlerinin ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin büyük illerinde de Lexus showroomları açmak olduğunu kaydetti.

“2 litrelik motor seçeneğinin olması bizim için de çok önemli bir vergi avantajı sağlayacak”

Bozkurt, Türkiye’deki premium marka müşterilerinin daha önce deneyimlemedikleri bir hizmeti yaşayacaklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Lüks kavramını yeniden tanımlayan Lexus, tüm dünyadaki operasyonlarında Japonca misafirperverlik anlamına gelen ‘Omotenashi’ felsefesini ilke ediniyor. Bu felsefe ile müşterilerimize sürekli hissedecekleri Lexus müşteri deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız. Türkiye’de 2 litre üstü otomobillerde vergiler yüksek. Önceki dönemlerde Lexus motorlarının tümü 2 litrenin üstündeydi. Şimdi mutlulukla söyleyebilirim ki artık Lexus’un 2 litrelik turbo motoru var.

Bu motor şu anda sadece NX modelinde kullanılıyor fakat aşamalı olarak ürün gamının pek çok modelinde yer alacak. 2 litrelik motor seçeneğinin olması bizim için de çok önemli bir vergi avantajı sağlayacak. Premium segmentte hibrit motor seçeneğini sunan ilk marka olan Lexus’un her modelinin bir hibrit versiyonu da bulunuyor. 2014 yılında Lexus satışlarının yüzde 25’inden fazlası hibrit versiyonlardan oluştu. Türkiye’de de hibrit versiyonu tercih eden müşterilerimizin taleplerini de her model için karşılayacağız.”

“Bu yıl Avrupa’da 60 bin adetle yeni bir satış rekoruna ulaşmayı hedefliyoruz”

Lexus Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven da, geçen yıl yaşanan yüzde 23 artışla birlikte Lexus Avrupa’da en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu belirterek, Lexus’un, 2014 yılında dünyada 583 bin satışla yeni bir rekor kırarak 4’üncü büyük premium marka haline geldiğini söyledi.

Bu yıl Avrupa’da da 60 bin adetle yeni bir satış rekoruna ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Uyttenhoven, bu başarının temelinin ürün geliştirmeden müşteri ilişkilerine kadar olan süreçte ilke edindikleri ve Lexus marka vizyonunu oluşturan iki ana değer olduğunu kaydetti.

Bunlardan ilkinin “kendini iyi hissettiren” ürünler yaratma isteği ve ikincisinin de “Lexus Hybrid Drive”nda içinde bulunduğu gelişmiş teknolojileri olduğunu aktaran Uyttenhoven, şunları söyledi:

“2015 yılı Lexus için çok önemli. Lexus markasına dikkat çekici bir ivmelenme getiren NX ve yıl sonunda satışına başlayacağımız yeni RX modeli ile Türkiye’de yaşayan lüks marka müşterilerinin ilgisini çekeceğimize inanıyoruz. Türkiye premium markalar için büyük bir pazar ve biz pazarın kısa zamanda büyüyerek Avrupa’da yedinci sırada yer almasını bekliyoruz. Ve son olarak Lexus sadece bir otomobil değil, bir deneyimdir. Lexus’un Türkiye’ye girişi için doğru bir zaman. Başarı hikayemiz için heyecanlıyız.”

Paylaş