İletişim

shape
shape
shape

OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda 22 aday otomobil arasından Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 finale kalmaya hak kazandı. Kazanan 19 Nisan’da belli olacak.

 

TÜRKİYE’de Yılın Otomobili’ (TYO) yarışmasında 7 finalist belli oldu. Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu yıl ilkini düzenlendiği yarışmada 22 aday otomobil finalist olmak için yarıştı. OGD üyeleri tarafından 25 Mart’ta İntercity İstanbulpark’ta gerçekleşen etkinlikte test edilen adaylar arasında yapılan oylamada finalistler belirlendi.OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda 22 aday otomobil arasından Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve 
Volvo XC-90 finale kalmaya hak kazandı.

 PROFESYONEL TEST

‘PPG Oto Tamir Boyaları’ ana sponsorloğu, Bridgestone ile İntercity İstanbulpark co-sponsorluğunda düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında OGD üyeleri, finalistleri belirleyecek ilk oylama öncesi 25 Mart 2016 tarihinde İntercity İstanbulpark’ta test sürüşü için bir araya geldi.Gün boyu süren organizasyonda, aday otomobiller yarış pisti dışında, özel olarak hazırlanan istasyonlarda fren, slalom ve diğer testlerden geçti. Ardından, ‘yılın otomobili’ için yarışacak 7 finalist için oylama yapıldı. Her üye finale kalmasını istediği 7 otomobili seçti ve toplanan oylar sonucunda 7 finalist belirlendi.

19 NİSAN’DA AÇIKLANACAK

Test sürüşü organizasyonuna otomotiv markalarının yöneticileri de geniş bir katılım gerçekleştirerek büyük ilgi gösterdi. İstanbulpark’taki etkinlikte 150’nin üzerinde katılımcı yer alırken, yapılan organizasyon büyük beğeni topladı. OGD üyelerinin ardından sektör yetkililerinin rakip 
marka araçları denemeleri de büyük heyecan yarattı. 7 finalistin belirlenmesinin ardından ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçimlerinde ikinci tur da başladı. Türkiye’nin seçkin gazetecilerinden oluşan OGD üyeleri, ikinci turda yapacakları oylama ile 7 finalist arasından Türkiye’nin otomobilini seçecek. Türkiye’de 2016 Yılının Otomobili, 19 Nisan tarihinde yapılacak ödül töreninde açıklanacak. 

FİNALİSTLER

Audi A4

Fiat Egea

Hyundai Tucson

Opel Astra

Renault Talisman

Skoda Superb

Volvo XC-90

Paylaş