İletişim

shape
shape
shape

Frankfurt Otomobil Fuarı'nda bu yıl KIA Sportage heyecanı yaşanacak. Merakla beklenen Yeni Sportage modeli, 15 Eylül 'de ilk kez Frankfurt Fuarı'nda otomobil sevenlerle buluşacak. Dikkat çekici bir tasarıma sahip yepyeni KIA Sportage'ın fotoğrafları, fuarın kapılarının açılmasına kısa bir süre kala paylaşıldı.


Yeni Sportage her açıdan hissedilebilen cesur ve ilerici tasarımıyla dikkat çekiyor. Modern savaş uçaklarının ikonik çizgisinden ilham alan yeni tasarım, aynı zamanda belirgin çizgileri ve pürüzsüz yüzeyi arasındaki zıtlıktan doğan görsel bir uyum yaratıyor.


Yeni Sportage, eskiye göre daha keskin detaylara sahip oldu. Izgara ile entegre olmayan otomobil farları Sportage'ta yeni tasarımla yaşanan en büyük değişimi temsil ediyor. Otomobil sevenlerin hemen tanıyabileceği Yeni KIA Sportage'ın daha düşük, daha geniş "kaplan-burun" ızgarası, model yüzünün alt kısmına daha fazla hacim kazandırıyor. Böylece otomobilde daha heybetli ve daha kararlı bir duruş ortaya çıkıyor.

Daha sportif ve eğimli profili, Yeni Sportage'ın temel özelliğini oluşturuyor. Yan taraftan arabanın arkasına doğru hafifçe daralan bir tavan, daha uzun dingil mesafesi ile modelin geriye meyilli silueti yeni tasarımda da muhafaza edildi.

Arka kısımda yer alan yatay formlar ve yüzey hacmi, otomobilin genişliğini vurguluyor. Bu detaylar, kompakt SUV'a daha kararlı bir görünüm veriyor. 2013 KIA Provo konsept otomobilden esinlenilerek, otomobilin alt kısmına daha fazla görsel ağırlık ve daha çok denge hissi verildi. Bunun için dönüş sinyalleri ve geri vites lambaları ayrılıp yerleri değiştirilirken, ince stop-sinyal lambaları arka tarafın genişliğini belirten bir şeritle birleştirildi.

Yeni Sportage, markanın tasarımcıları arasındaki uluslararası işbirliğini de yansıtıyor. Yeni tasarım, Namyang, Kore ve Irvine, Kaliforniya tasarım merkezlerinden gelen girdilerle birlikte KIA'nın Almanya'daki stüdyolarında yapıldı.

Paylaş