İletişim

shape
shape
shape

Marka topluluğunun yedinci modeli olan MINI Paceman, sportif ve sıra dışı bir tasarım, karakteristik sürüş keyfi ve özel iç mekân tasarımına sahip. Benzersiz ama aynı zamanda tipik MINI özelliklerine sahip otomobil,  iki kapılı modeli, geniş bagaj hacmi, arkada iki ayrı koltuklu sedan konsepti ile markanın stilini yeni hedef grupları ile birleştiriyor.

Ön plana çıkan yatay çizgilerle kendini ifade eden, duygusal anlamda güçlü gövde tasarımı ve güçlü şekillere sahip yüzeyler, marka olmuş MINI tasarım dilinde dinamik orantılar otomobile son derece sportif bir görünüm kazandırıyor. MINI Paceman’in sportif, şık görünümü ve güçlü duruşu; yolda sunduğu go-kart hissi ile (isteğe bağlı) dört çeker özelliği sayesinde sahip olduğu çok yönlülüğün yenilikçi bir birleşimini sembolize ediyor.

Dik duruşa sahip ön tasarım, otomobilin gücünü ve varlığını yansıtıyor. Otomobilde geniş krom çerçeveye sahip altıgen radyatör ızgarası, gövdenin alt kısmında bulunan siyah çerçeveye ek olarak otomobile bireysellik kazandıran diğer MINI’ye özel tasarım unsurları da yer alıyor. Uzun kapılar, dinamik tavan çizgileri ve arkaya doğru yenilenerek uzanan yan cam çizimleri Coupé otomobillere özgü olarak tasarlanmış. Kaslı yapıya sahip tekerlek bombeleri; karakteristik olarak Coupé çizgilere uygun tasarlanmış tavan şekli ve bütünleşik arka rüzgârlık da otomobilin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Tavan isteğe bağlı olarak otomobilin renginde, beyaz veya siyah olarak konsepte dâhil edilebiliyor. Arka lambalar ise bir MINI’de ilk kez yatay olarak dizayn edilmiştir.

Markanın görünümüne uygun tasarlanmış otomobil iç tasarımı tipik MINI izlenimini yansıtıyor. Bunu oluşturan unsurlar şu şekildedir: Yeni tasarıma sahip havalandırma çerçeveleriyle yatay gösterge paneli; büyük, yuvarlak, aynı şekilde yeni siyah çerçeve ve iç tarafta kalan, parlak siyah veya krom dekoratif halkalara sahip merkezi gösterge; merkezi kontrol paneli için kontrast renklerde çerçeve; kapı kaplamalarında bulunan cam otomatiği kumanda tuşları; üç boyutlu olarak tasarlanmış, arka bölmeye kadar uzanan, ambiyansa uygun aydınlatılmış kapı elipsleri.

Bireysel arka koltuklar daha fazla konfor ve yan desteğin yanı sıra daha geniş omuz ve baş alanı sunar; ön koltuk sırtlıklarındaki çıkıntılarla aynı zamanda daha fazla bacak boşluğu alanına sahiptir. Arkadaki yan kaplamada bütünleşik kol dayamalar yer alır ve MINI Center Rail saklama ve taşıma sisteminin iki parçalı modeli standart olarak sunulur, isteğe bağlı olarak tam boy modeli de mevcuttur. Otomobilde ayrıca ayrı şekilde katlanabilir arka koltuk sırtlıkları sayesinde değişken alan hacmi sunulmaktadır ve bagaj hacmi: 330 – 1 080 litredir.

Özellikle güçlü motorlar ve standart olarak sunulan alçaltılmış spor süspansiyon, markalaşmış MINI go-kart hissini vurgular; normal süspansiyon ve sürüş yüksekliği standart pakette mevcuttur. Türkiye’de 112 bg ve 184 bg çıkış gücüne sahip iki benzinli motor seçeneği ile pazara sunulması planlanmaktadır.
Tüm modeller altı ileri otomatik şanzıman ile sunulurken MINI Cooper S Paceman için MINI ALL4 dört çeker seçeneği mevcuttur. Son teknoloji güç aktarım sistemleri sayesinde motorlar mükemmel verimlilik değerlerine sahiptir ve kapsamlı MINIMALISM teknolojisi standart olarak sunulur; ayrıca isteğe bağlı olarak spor sürüş koşullarını destekleyen Sport düğmesi de alınabilmektedir.
Otomobil, ön ve arka salıncak ve akslarda McPherson amortisörleri ve dövme salıncakların yanı sıra Servotronik işlevine sahip Elektrik Destekli Direksiyon sayesinde kaliteli yürüyen aksam teknolojisine sahiptir. Dinamik Denge Kontrolü (DSC) standart olarak sunulurken, Elektronik Diferansiyel Kilitleme Kontrolü (MINI Cooper S Paceman’de standartttır) ile Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) isteğe bağlı olarak sunulur. 16 inç hafif metal alaşımlı jantlar (MINI Cooper S Paceman: 17 inç) standart olarak, 18 ya da 19 inç hafif metal alaşımlı jantlar ise isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

Otomobilin gövde yapısı darbeye karşı optimize edilmiştir. Ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastığı, tüm koltuklarda bulunan üç noktalı otomatik emniyet kemerleri, önde kemer gerdirici ve kemer gücü sınırlandırıcı, arkada ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme sistemi ve run-flat göstergesi gibi kapsamlı güvenlik donanımlarıyla mükemmel yolcu koruması sağlar.
Otomobilin sunduğu geniş kapsamlı donanımlar arasında klima sistemi, sürücü ve ön yolcu için sportif koltuklar, Merkezi Ray ve MINI CD, radyo yer alır. MINI’ye özgü geniş kişiselleştirme imkânları ve isteğe bağlı donanımlar arasında xenon far, adaptif farlar, yağmur sezicisi, Park Mesafe Kontrolü, Konforlu Giriş, elektrikli açılır cam tavan ve römork bağlantısı bulunmaktadır. Otomobilde aynı zamanda çeşitli dış tasarım renk seçenekleri, motor kapağı şeritleri, döşeme seçenekleri, iç tasarım yüzeyleri ve Colour Lines; harman/kadron hi-fi ses sistemi ve MINI Connected aracılığıyla sunulan benzersiz araç içi eğlence sistemleri de bulunmaktadır.

Motor çeşitleri:
MINI Cooper S Paceman: Twin-Scroll turboşarjlı dört silindirli benzinli motor. BMW Group’un VALVETRONIC teknolojisi baz alınarak geliştirilmiş tamamen değişken valf kontrolü.
Silindir hacmi: 1 598 cc, çıkış gücü: 5 500 d/dk’da 184 bg
azami tork: 1 600 – 5 000 d/dk’da 240 Nm
(Overboost ile 260 Nm ).
Hızlanma (0–100 km/s): 7,5 saniye (otomatik: 7,8 saniye), azami hız: 217 km/s (212 km/s),
AB uyarınca ortalama yakıt tüketimi: 6,1 lt (7,1 lt)/100 km,
CO2 emisyonu: 143 g/km (166 g/km).

MINI Cooper Paceman: BMW Group’un VALVETRONIC teknolojisi baz alınarak tasarlanmış tamamen değişken valf kontrolü ile dört silindirli benzinli motor.
Silindir hacmi: 1 598 cc,
Çıkış gücü: 6 000 d/dk’da 122 bg,
azami tork: 4 250 d/dk’da 160 Nm,
Hızlanma (0–100 km/s): 10,4 saniye (otomatik: 11,5 saniye), azami hız: 192 km/s (184 km/s),
AB uyarınca ortalama yakıt tüketim: 6,0 lt (7,2 lt)/100 km, CO2 emisyonu: 140 g/km (168 g/km).

Dış ölçüleri:
Uzunluk: 4109 milimetre (MINI Cooper S Paceman: 4115 milimetre) genişlik: 1786 milimetre
Yükseklik: 1518 milimetre (MINI Cooper S Paceman: 1522 milimetre) aks aralığı: 2596 milimetre

Paylaş